IF450-SF00
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 450MHZ PANEL SMA FEM CHAS
Catalog
RF Antennas
DataSheet
IF450-SF00 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):450MHz
Frequency Range:410MHz ~ 520MHz
Antenna Type:Panel
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:3dBi
Power - Max:10 W
Features:-
Termination:SMA Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Chassis Mount
Height (Max):0.098" (2.50mm)
Applications:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
VG1506
VG1506
RF ANT 162MHZ WHIP STR N FEM