GPS1575P
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 1.575GHZ DOME TNC PAN MT
Catalog
RF Antennas
DataSheet
GPS1575P PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.575GHz
Frequency Range:-
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:26dB
Power - Max:-
Features:-
Termination:TNC
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Height (Max):1.250" (31.75mm)