DC-ANT-24DP-10
Manufacturer
Digi
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT 10PC
Catalog
RF Antennas
DataSheet
DC-ANT-24DP-10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:Whip, Tilt
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:1.8dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:RP-SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):3.500" (88.90mm)