DBTC-10-4-75+
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
10.5 DB SMT DIRECTIONAL COUPLER,
Catalog
RF Directional Coupler
DataSheet
DBTC-10-4-75+ PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Coupler Type:Standard
Frequency:5MHz ~ 1GHz
Coupling Factor:10.5 ± 0.5dB
Applications:General Purpose
Insertion Loss:-
Power - Max:1W
Isolation:-
Return Loss:25.51dB
Package / Case:5-SMD Module
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CP0805A1975AWTR
CP0805A1975AWTR
RF DIR COUPLER 1.975GHZ 0805
CP0805A1720BWTR
CP0805A1720BWTR
RF DIR COUPLER 1.72GHZ 0805
4861
CROSSGUIDE DIR COUP 15.0-22.0 SM
SiT3372AI-1B9-30NG100.000000T
SiT3372AI-1B9-30NG100.000000T
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
DBTC-10-4-75+
DBTC-10-4-75+
A30T
A30T
SYRINGE AIR OPERATED 30CC 10PC
RN732ATTD7501D10
RN732ATTD7501D10
RES 7.5K OHM 0.5% 1/10W 0805