CP20018A-20
Manufacturer
Amtery Corporation
VIGOR # :
Description
0.5 GHZ 18 GHZ, 20 DB COUPLING,
Catalog
RF Directional Coupler
DataSheet
CP20018A-20 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Coupler Type:Standard
Frequency:500MHz ~ 18GHz
Coupling Factor:20dB
Applications:General Purpose
Insertion Loss:1.3dB
Power - Max:20W