DB0120G09T
Manufacturer
MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ)
VIGOR # :
Description
DOUBLE BALANCED MIXER - ULTRA BR
Catalog
RF Mixers
DataSheet
DB0120G09T PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
RF Type:-
Frequency:-
Number of Mixers:-
Gain:-
Noise Figure:-
Secondary Attributes:-
Current - Supply:-
Voltage - Supply:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LT5579IUH
LT5579IUH
IC DETECTOR RF PWR
IRM0118LC1C
IRM0118LC1C
MIXER
SYS1921E09AA
SYS1921E09AA
KA BAND UPCONVERTER
RAVF164DFT47R0
RAVF164DFT47R0
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 1206
MSR205NJSR
MSR205NJSR
AUDIO PIEZO INDICATOR 2-5V TH
7101J50V6QE1
7101J50V6QE1
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V