MS595-10S
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
59.5 X 50.4 X 3.2MM EMI/RF SHIEL
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS595-10S PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Shield, 1-Piece
Height - Overall:0.126" (3.20mm)
Length - Overall:2.343" (59.50mm)
Width - Overall:1.984" (50.40mm)