MS257-10F
Manufacturer
Masach
VIGOR # :
Description
RF SHLD FRAME 1.012"X1.012" SLDR
Catalog
RF Shields
DataSheet
MS257-10F PDF
Type Description
Series:Drawn-Seamless EMI/RFI Shield
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Frame
Height - Overall:0.256" (6.50mm)
Length - Overall:1.012" (25.70mm)
Width - Overall:1.012" (25.70mm)