SW5-040120AN1NF
Manufacturer
MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ)
VIGOR # :
Description
SWITCH
Catalog
RF Switches
DataSheet
SW5-040120AN1NF PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
RF Type:General Purpose
Topology:Absorptive
Circuit:SP5T
Frequency Range:4GHz ~ 12GHz
Isolation:65dB (min)
Insertion Loss:2.9dB (max)
Test Frequency:12GHz
P1dB:-
IIP3:-
Features:-
Impedance:-
Voltage - Supply:5V, 12V