SW4-040120AI4NF
Manufacturer
MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ)
VIGOR # :
Description
SWITCH
Catalog
RF Switches
DataSheet
SW4-040120AI4NF PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
RF Type:General Purpose
Topology:Absorptive
Circuit:SP4T
Frequency Range:4GHz ~ 12GHz
Isolation:-
Insertion Loss:-
Test Frequency:12GHz
P1dB:-
IIP3:-
Features:-
Impedance:-
Voltage - Supply:12V
Operating Temperature:-
Package / Case:Module, SMA Connectors
Supplier Device Package:Module
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
0805Y1006P80DAT
0805Y1006P80DAT
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 0805
ELM 3-285
ELM 3-285
LED MT SR VERT X 0.285" 5MM 3LD