IPC03-50P
Manufacturer
Pepperl+Fuchs
VIGOR # :
Description
RFID TAG R/W 125KHZ COIN
Catalog
RFID Transponders, Tags
DataSheet
IPC03-50P PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Style:Coin
Technology:Passive
Frequency:125kHz
Memory Type:Read/Write
Writable Memory:-
Standards:-
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C
Size / Dimension:0.197" L x 1.969" D (5.00mm x 50.00mm)