TIT50SU5.5316ID
Manufacturer
Trafag Sensors & Controls
VIGOR # :
Description
5.5" THERMOWELL STAINLESS STEEL,
Catalog
Accessories
DataSheet
TIT50SU5.5316ID PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Accessory Type:-
For Use With/Related Products:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MS-SFB-4
MS-SFB-4
COMPATIBLE BRACKET
BEF-KHZR135MPA
BEF-KHZR135MPA
ADAPTER FOR MPA
PTCAUX7-36-5C
PTCAUX7-36-5C
PTC THERMISTORS
TOOL ERGO DIE SET MCP 2.8K
2890R-42J
2890R-42J
FIXED IND 100UH 279MA 2.5 OHM TH
TIT50SU5.5316ID
TIT50SU5.5316ID
14-CBSA-1.0X3.0X0.13
14-CBSA-1.0X3.0X0.13
RF SHIELD 1" X 3" THROUGH HOLE