L03S600D15WM
Description
SENSOR
DataSheet
L03S600D15WM PDF
Type Description
Series:L03S
Sensor Type:Hall Effect, Open Loop
Current - Sensing:600A
Sensitivity:-
Frequency:DC ~ 100kHz
Linearity:±1%
Accuracy:-
Voltage - Supply:15V
Response Time:10µs
Current - Supply (Max):20mA
Operating Temperature:-10°C ~ 80°C