TLI4970D050T4XUMA1
Manufacturer
IR (Infineon Technologies)
VIGOR # :
Description
SENSOR CURRENT HALL DF 50A AC/DC
Catalog
Current Sensors
DataSheet
TLI4970D050T4XUMA1 PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Last Time Buy
For Measuring:AC/DC
Sensor Type:Hall Effect, Differential
Current - Sensing:50A
Number of Channels:1
Output:SPI
Sensitivity:-
Frequency:DC ~ 18kHz
Linearity:±1.6%
Accuracy:±0.05%
Voltage - Supply:3.1V ~ 3.5V
Response Time:57µs
Current - Supply (Max):20mA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C