L34S600D15
Manufacturer
Tamura
VIGOR # :
Description
SENSOR CURRENT HALL 600A AC/DC
Catalog
Current Sensors
DataSheet
L34S600D15 PDF
Type Description
Series:L34SXXXD15
Package:Bulk
Part Status:Active
For Measuring:AC/DC
Sensor Type:Hall Effect, Open Loop
Current - Sensing:600A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, Voltage
Sensitivity:-
Frequency:DC ~ 50kHz
Linearity:±0.5%
Accuracy:-
Voltage - Supply:±15V
Response Time:5µs
Current - Supply (Max):25mA
Operating Temperature:-30°C ~ 80°C