MLX91220KDF-ABR-050-SP
Description
IC CURRENT SENSOR P&P 16SOIC
DataSheet
MLX91220KDF-ABR-050-SP PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
For Measuring:AC/DC
Sensor Type:Hall Effect, Open Loop
Current - Sensing:50A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, Voltage
Sensitivity:40mV/A
Frequency:DC ~ 300kHz
Linearity:±0.6%
Accuracy:-
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Response Time:2µs
Current - Supply (Max):21mA
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Polarization:Bidirectional
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MLX91207LDC-CAA-015-RE
MLX91207LDC-CAA-015-RE
SENSOR CURRENT HALL 25MT AC/DC
CQ3202
CQ3202
CORELESS CURENT SENSOR / 20A W/S
CURRENT SENSOR 200A WITH CLAMP T
HV73V1JTTD915J
HV73V1JTTD915J
RES 9.1M OHM 5% 1/10W 0603
SiT3372AC-2E9-30NZ140.000000X
SiT3372AC-2E9-30NZ140.000000X
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ LVDS
MLX91220KDF-ABR-050-SP
MLX91220KDF-ABR-050-SP
IC CURRENT SENSOR P&P 16SOIC
RN73R2ETTD1210F25
RN73R2ETTD1210F25
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%