L37S400D15M
Manufacturer
Tamura
VIGOR # :
Description
SENSOR
Catalog
Current Sensors
DataSheet
L37S400D15M PDF
Type Description
Series:L37S D155
Package:Bulk
Part Status:Active
For Measuring:DC
Sensor Type:Hall Effect, Open Loop
Current - Sensing:400A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, Voltage
Sensitivity:-
Frequency:-
Linearity:±1%
Accuracy:-
Voltage - Supply:15V
Response Time:3µs
Current - Supply (Max):20mA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C