CR4110S-30
Description
SENSOR CURRENT XFMR 30A AC
DataSheet
CR4110S-30 PDF
Sensor Type:Transformer w/Conditioning
Current - Sensing:30A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, 0 V ~ 5 V
Sensitivity:-
Frequency:20Hz ~ 5kHz
Linearity:-
Accuracy:±0.5%
Voltage - Supply:24V
Response Time:250ms
Current - Supply (Max):25mA
Operating Temperature:0°C ~ 60°C