L01Z150S05
Manufacturer
Tamura
VIGOR # :
Description
SENSOR CURRENT HALL 150A AC/DC
Catalog
Current Sensors
DataSheet
L01Z150S05 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
For Measuring:AC/DC
Sensor Type:Hall Effect, Open Loop
Current - Sensing:150A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, Voltage
Sensitivity:-
Frequency:DC ~ 100kHz
Linearity:±1%
Accuracy:-
Voltage - Supply:5V
Response Time:10µs
Current - Supply (Max):15mA
Operating Temperature:-10°C ~ 80°C