L08P100D15IPV
Manufacturer
Tamura
VIGOR # :
Description
SENSOR
Catalog
Current Sensors
DataSheet
L08P100D15IPV PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
For Measuring:AC/DC
Sensor Type:Hall Effect, Open Loop
Current - Sensing:100A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, Voltage
Sensitivity:-
Frequency:DC ~ 100kHz
Linearity:±1%
Accuracy:-
Voltage - Supply:±15V
Response Time:5µs
Current - Supply (Max):20mA
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C