DP11HN20A25F
Manufacturer
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
VIGOR # :
Description
DP11 HOR 20P NDET 25F M7*5MM
Catalog
Encoders
DataSheet
DP11HN20A25F PDF
Type Description
Series:DP11
Package:Box
Part Status:Active
Encoder Type:Incremental
Output Type:Pulse
Pulses per Revolution:20
Voltage - Supply:5V
Actuator Type:6mm Dia Flatted End