OBR7500-R100-2EP-IO-V31
Manufacturer
Pepperl+Fuchs
VIGOR # :
Description
RETROREFLECTIVE SEN W/PLR FIL 7.
Catalog
Optical Sensors - Reflective - Logic Output
DataSheet
OBR7500-R100-2EP-IO-V31 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Sensing Distance:295.28" (7.5m)
Sensing Method:Retroreflective
Sensing Object:-
Output Configuration:NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Sensing Light:Infrared
Mounting Type:Chassis Mount
Current - Supply:25 mA
Voltage - Supply:10V ~ 30V