
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PA-870 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Industrial Automation |
| Pressure Type: | Gauge |
| Operating Pressure: | 290.08PSI (2000kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 1 V ~ 5 V |
| Accuracy: | - |
| Voltage - Supply: | 10.8V ~ 26.4V |
| Port Size: | Male - 0.16" (4mm) Tube |
| Port Style: | Threaded |
| Features: | Temperature Compensated |
| Termination Style: | M12 |
| Maximum Pressure: | 580.15PSI (4000kPa) |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 75°C |
| Package / Case: | Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PA-870-203P-B-R2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PRESSURE TRANSDUCER
PRESSURE TRANSDUCER
TRANSDUCER PREC PRESSURE
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP
12-BIT, DIGITAL, CONTACTLESS ANG
SLIDE POT 10K OHM 0.25W TOP 45MM
PRESSURE TRANSDUCERS WITH AMP.