
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MLH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Industrial Automation |
| Pressure Type: | Sealed Gauge |
| Operating Pressure: | 145.04PSI (1000kPa) |
| Output Type: | Analog Current |
| Output: | 4 mA ~ 20 mA |
| Accuracy: | ±0.25% |
| Voltage - Supply: | 9.5V ~ 30V |
| Port Size: | Male - 1/8" (3.18mm) BSPT |
| Port Style: | Threaded |
| Features: | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Termination Style: | - |
| Maximum Pressure: | 435.11PSI (3000kPa) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case: | Cylinder, Metal |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MLH010BSG19B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PRESSURE TRANSDUCER
PRESSURE-JZ STAINLESS
PRESSURE SWITCHES-TRANS PRESSURE
SLEEVING 1.181" X 164' GRAY
DC DC CONVERTER 3.3V 66W
CONN RF COAX PNL JACK L-SHAPE
TRANS MLH010 BAR S 43650-C PT1