
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 13 mm |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Applications: | - |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 2000PSI (13789.51kPa) |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 175 mV ~ 300 mV |
| Accuracy: | ±0.25% |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Port Size: | - |
| Port Style: | No Port |
| Features: | - |
| Termination Style: | PC Pin |
| Maximum Pressure: | 6000PSI (41368.54kPa) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 13U2000PA0K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PRESSURE TRANSDUCER
SENSOR 1500PSIS 1.2 UNF 4-20 MA
HP FLUSH MNT PRESS SENSE
MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVCMOS
ALTA WIRELESS 0-20 MA CURRENT ME
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
PRESSURE- SST PRESSURE-13MM MEDI