
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 26PC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Board Mount |
| Pressure Type: | Compound |
| Operating Pressure: | ±15PSI (±103.42kPa) |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 0 mV ~ 100 mV (10V) |
| Accuracy: | ±0.5% |
| Voltage - Supply: | 2.5V ~ 16V |
| Port Size: | Male - M5 |
| Port Style: | Threaded |
| Features: | Temperature Compensated |
| Termination Style: | PC Pin |
| Maximum Pressure: | ±45PSI (±310.26kPa) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case: | 4-DIP Module |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 26PCCFH2G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANSDUCER 0.5-4.5VDC 75PSI
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF
LE PRESSURE SWITCH
AC/DC CONVERTER 24V 100W
STEEL DISC RETAINING MAGNET
DC DC CONVERTER 12V 150W
PRESSURE20PC26PC 15 PSI