
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XPC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Board Mount |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 15PSI (103.42kPa) |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 0 mV ~ 90 mV (12V) |
| Accuracy: | ±1% |
| Voltage - Supply: | 3V ~ 16V |
| Port Size: | Male - 0.19" (4.83mm) Tube |
| Port Style: | Barbed |
| Features: | Temperature Compensated |
| Termination Style: | PC Pin |
| Maximum Pressure: | 15PSI (103.42kPa) |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Package / Case: | 4-SIP Module |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SCDA135 XPC15ATC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANSDUCER PREC PRESSURE
SENSOR 75PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V
SENSOR 1500PSIS 1.2 UNF 5V 36"
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ LVDS
FUSE SQUARE 100A 700VAC RECT
PRESSURE SENSOR
DC DC CONVERTER 13.8V 150W