
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PA-960 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Industrial Automation |
| Pressure Type: | Gauge |
| Operating Pressure: | 7251.89PSI (50000kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 1 V ~ 5 V |
| Accuracy: | - |
| Voltage - Supply: | 10.8V ~ 30V |
| Port Size: | - |
| Port Style: | Threaded |
| Features: | Temperature Compensated |
| Termination Style: | - |
| Maximum Pressure: | 9427.45PSI (65000kPa) |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Package / Case: | Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PA-960-504P-R2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
THIN FILM HIGH PRESSURE TRANSDUC
PPT2 MV 5V 1FS -55TO110 300PSIG
PRESSURE TRANSDUCER
ERL-07-23 20K 1% T-1 RLR07C2002F
XTAL OSC XO 30.0MHZ 3.3V SMD
FILTER, SAW, 1220 MHZ, 8SMD
THIN FILM HIGH PRESSURE TRANSDUC