
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ASDX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Board Mount |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | 5PSI (34.47kPa) |
| Output Type: | I²C |
| Output: | 12 b |
| Accuracy: | ±2% |
| Voltage - Supply: | 4.75V ~ 5.25V |
| Port Size: | Male - 0.09" (2.29mm) Tube, Dual |
| Port Style: | Barbless |
| Features: | Temperature Compensated |
| Termination Style: | PC Pin |
| Maximum Pressure: | 20PSI (137.9kPa) |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 105°C |
| Package / Case: | 8-DIP Module |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ASDX005D44D-DO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF
THIN FILM HIGH PRESSURE TRANSDUC
PRESSURE TRANSDUCER
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
CONN RCPT 40POS 0.1 GOLD PCB
TYPE T HYPODERMIC STYLE PROBE
SENSOR PRESS 5PSI DIGITAL