
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TruStability® TSC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Board Mount |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | ±30PSI (±206.84kPa) |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 0 mV ~ 52.5 mV (5V) |
| Accuracy: | ±0.15% |
| Voltage - Supply: | 1.5V ~ 12V |
| Port Size: | - |
| Port Style: | No Port |
| Features: | Temperature Compensated |
| Termination Style: | PC Pin |
| Maximum Pressure: | ±115PSI (±792.9kPa) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case: | 4-SIP Module |
| Supplier Device Package: | 4-SIP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TSCSMNN030PDUCV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR VACUUM GAUGE +-30 PSI
PRESSURE TRANSDUCER
PPT2 MV 5V 1FS -55TO110 1PSID
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
CONN HEADER R/A 30POS 2.54MM
SENSOR PROX INDUCTIVE 4.2MM MOD
BRD MNT PRESSURE SENSORS