
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 13 mm |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Applications: | - |
| Pressure Type: | Sealed Gauge |
| Operating Pressure: | 5000PSI (34473.79kPa) |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 148 mV ~ 152 mV |
| Accuracy: | ±0.25% |
| Voltage - Supply: | - |
| Port Size: | Male - 1/8" (3.18mm) NPT |
| Port Style: | Threaded |
| Features: | Temperature Compensated |
| Termination Style: | Flex Cable |
| Maximum Pressure: | 10000PSI (68947.57kPa) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 13C5000PS4L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PRESS TRANS SA 100 PSIS SCD1225
TRANSDUCER PREC PRESSURE
ML STAINLESS PRESS SENSE AMP
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ LVPECL
CONN HEADER VERT 40POS 2.54MM
PRESSURE-JZ STAINLESS
DC DC CONVERTER 5V 200W