
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 26PC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Applications: | Board Mount |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | ±100PSI (±689.48kPa) |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 0 mV ~ 100 mV (10V) |
| Accuracy: | ±0.6% |
| Voltage - Supply: | 2.5V ~ 16V |
| Port Size: | Male - 0.19" (4.83mm) Tube |
| Port Style: | Barbed |
| Features: | Temperature Compensated |
| Termination Style: | - |
| Maximum Pressure: | ±200PSI (±1378.95kPa) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case: | 4-SIP Module |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 26PCFFT6D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR 750PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V
TRANSDUCER PREC PRESSURE
TRUSTABILITY PRESSURE SENSOR
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ HCSL
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP
PRESSURE20PC26PC 100 PSI