
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TruStability® SSC |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Board Mount |
| Pressure Type: | Vented Gauge |
| Operating Pressure: | 10PSI (68.95kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy: | ±0.25% |
| Voltage - Supply: | 4.75V ~ 5.25V |
| Port Size: | - |
| Port Style: | No Port |
| Features: | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Termination Style: | PC Pin |
| Maximum Pressure: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case: | 4-SIP Module |
| Supplier Device Package: | 4-SIP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SSCSMNN010PGAA5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BRD MNT PRESSURE SENSORS
SENSOR 300PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V
PPT2 MV 5V 1FS -55TO110 20PSID
MEMS OSC XO 66.6600MHZ H/LV-CMOS
XTAL OSC XO 12.2960MHZ CMOS SMD
DUAL END JUMPER 10" 24AWG BLUE
SENSOR PRESS 10PSI GAUGE 5V SIP