
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.157" (4mm) |
| Output Type: | NPN-NC, 2-Wire |
| Response Frequency: | 5kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Material - Body: | - |
| Voltage - Supply: | 2.3V ~ 27V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 60°C |
| Ingress Protection: | IP65 |
| Indicator: | No Indicator |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M18 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of M18M2-NC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX CAPACITIVE 12MM CYL
IND SEN 15MM PNP XYLAN COAT
SI500 40MM M30NNEMB5VM12P4
FIXED IND 120UH 2.3A 170MOHM SMD
FIXED IND 39NH 600MA 120 MOHM
CONN HEADER SMD 14POS 1.27MM
INDUCT PROX SENSOR LOW PWR NC 2W