
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 120253 Contrinex |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.157" (4mm) |
| Output Type: | PNP-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Stainless Steel |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | No Indicator |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M8 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1202530369 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX CAPACITIVE 16MM CYL
URM13 ULTRASONIC SENSOR
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
FIXED IND 10UH 250MA 1.365 OHM
XTAL OSC VCXO 148.351648MHZ HCSL
SI600 4MM M8NNEMBPNCCPV3W
DC DC CONVERTER 15V 100W