
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Ultrasonic |
| Sensing Distance: | 0.098" ~ 62.992" (2.5mm ~ 1.6m) |
| Output Type: | PNP-NC/NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Polyamide (PA), Stainless Steel |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M18 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of UGR500 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
SI500 20MM M18NNEMBNNOCPV3W
SENSOR PROX INDUCTIVE 5MM CYLIND
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
FAN AXIAL 60X20MM 5VDC WIRE
IND PROX M5 SHORT 0.8MM NPN NO
ULTRASONIC RETRO-REFLECTIVE SENS