
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E2K |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Capacitive |
| Sensing Distance: | 0.591" (15mm) |
| Output Type: | SCR-NO, 2-Wire |
| Response Frequency: | 10Hz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Plastic |
| Voltage - Supply: | 90 VAC ~ 250 VAC |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Ingress Protection: | IP66 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M30 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of E2K-X15MY1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
SENSOR PROX INDUCTIVE 12MM CYL
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
SENSOR PROX CAP 15MM IP66 CYLIND
DC DC CONVERTER 12.1V 908W
DC DC CONVERTER 7.5V 200W
CONN RECEPT 72POS 2MM PRESS-FIT