
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.079" (2mm) |
| Output Type: | PNP-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Stainless Steel |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Module |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of BHS003T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCT 5.6MM CYLIND
SENSOR PROX CAPACITIVE 16MM CYL
DIMENSION= 12 X 60 MM, STYLE=M12
NON-UNIVERSAL HUB ENCODER KIT
DIMENSION=51 X 48 X 38.1 MM, STY
FIXED IND 6.8NH 680MA 83 MOHM
SWITCH ROTARY 45 DEG 10 DECK, 1