
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GX |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.13" (3.3mm) |
| Output Type: | NPN-NC, 2-Wire |
| Response Frequency: | 500Hz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Plastic |
| Voltage - Supply: | 12V ~ 24V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP68 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Module |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of GX-F12BI is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SI500 10MM M12NNEMBNNCCPV3W
SENSOR PROX INDUCTIVE 1.6MM MOD
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
RES ARRAY 15 RES 470 OHM 16SOIC
CAP TANT POLY 100UF 20V 2917
CRYSTAL 30.0000MHZ 17PF SMD
SENSOR PROX INDUCTIVE 3.3MM MOD