
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IA |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.157" (4mm) |
| Output Type: | SCR |
| Response Frequency: | 1.2kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Stainless Steel |
| Voltage - Supply: | 6V ~ 35V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of IA12ESN04UC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCT 2.4MM CYLIND
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
SI600 4MM M12NEMBNNCCPV3W
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
DC DC CONVERTER 40V 25W
CONN PIN CONTACT BNC CRIMP TIN
STRAIN RELIEF FOR OPTIMATE ST