
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E2S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.098" (2.5mm) |
| Output Type: | NPN-NC, 2-Wire |
| Response Frequency: | 1kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Plastic |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Module |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of E2S-W22 1M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SI600 1.5MM065NEMBPNCCPV3W
SENSOR PROX CAP 8MM IP66 CYLIND
SENSOR PROX INDUCTIVE 8WDFN
CRYSTAL 37.4000MHZ 8PF SMD
MEMS OSC XO 98.3040MHZ LVCMOS LV
SENSOR PROX INDUCTIVE 2.5MM MOD
CONN SMA RCPT STR 50 OHM SOLDER