
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CA |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Capacitive |
| Sensing Distance: | 0.472" (12mm) |
| Output Type: | Relay |
| Response Frequency: | 1Hz |
| Shielding: | Shielded |
| Material - Body: | Plastic |
| Voltage - Supply: | 24 ~ 230VAC/DC |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M30 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of CA30CLN12MT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 3.3MM MOD
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
SENSOR PROX INDUCTIVE 5MM CYLIND
FIXED IND 4.7MH 340MA 4.6 OHM TH
SENSOR PROX CAPACITIVE 12MM CYL
TOWER 45MM STEADY 110V RYGB
#14 FFEP SH PVDF