
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CA |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Capacitive |
| Sensing Distance: | 0.984" (25mm) |
| Output Type: | PNP-NC, 4-Wire |
| Response Frequency: | 50Hz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Plastic |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 40V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Ingress Protection: | IP67, IP68, IP69k, NEMA 1,2 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M30 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CA30CAN25PCDU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SI700 6MM M12EMBNNC
SENSOR PROX CAPACITIVE 12MM CYL
SENSOR PROX INDUCTIVE 9.6MM CYL
FIXED IND 1.8UH 1.95A 48 MOHM
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
SENSOR PROX CAPACITIVE 25MM CYL
DC DC CONVERTER 13.8V 50W