
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IA |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.157" (4mm) |
| Output Type: | NPN-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | 1kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Stainless Steel |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M12 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 |
Current price of IA12FLN04NO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SI700 6MM M8NEMBPNO
SENSOR PROX INDUCTIVE 2.5MM MOD
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVCMOS
XTAL OSC XO 6.0040MHZ CMOS SMD
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND