
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GX |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.252" (6.4mm) |
| Output Type: | NPN-NC, 2-Wire |
| Response Frequency: | 1kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Plastic |
| Voltage - Supply: | 12V ~ 24V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Module |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of GXL-15FLUB-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX CAPACITIVE 16MM CYL
INDUCTIVE SEN 2MM PNP
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
CONN PLUG FMALE 2P SILVER CRIMP
SENSOR PROX INDUCTIVE 6.4MM MOD
LED EVS BEACON BWM 115-230VAC CL
RESISTOR POWER ADJ 16 OHM 300W