
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GX |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.063" (1.6mm) |
| Output Type: | NPN-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | 500Hz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M8 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of GX-8MLB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 8MM CYLIND
IND PROX M4 SHORT 0.8MM PNP NO
SENSOR PROX INDUCTIVE 2.5MM CYL
FIXED IND 3.3UH 1.75A 95 MOHM
MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCM LVTTL
SENSOR PROX INDUCT 1.6MM CYLIND
CNTRL LIQ LEV 110/220VAC DINRAIL