
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 120253 Contrinex |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.591" (15mm) |
| Output Type: | NPN-NO |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | No Indicator |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M30 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1202530338 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX CAPACITIVE 20MM CYL
SI500 12MM M18SEMBPNOCPV3W
SENSOR PROX INDUCTIVE 1.5MM CYL
XTAL OSC VCXO 173.37075MHZ
SI600 8MM M30SNEMBNNOM12P4
CONN RCPT HSNG FMALE 2POS PNL MT
PDU VERT C13 C19 MONITORD OUTPUT