
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.059" (1.5mm) |
| Output Type: | PNP-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Stainless Steel |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ingress Protection: | IP68 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Module |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of BES00CU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 18MM CYL
DIMENSION= 5 X 41 MM, STYLE=M5X0
SENSOR PROX INDUCT 6.4MM CYLIND
RES SMD 51 OHM 5% 1/4W 1206
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
DIMENSION= 8 X 40 MM, STYLE=M8X1
IC ADC 10BIT SAR 8MSOP