
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.787" (20mm) |
| Output Type: | NPN-NO, 3-Wire |
| Response Frequency: | 40Hz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Plastic |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 30V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Module |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TL-W20ME1 5M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
SI600 1.5MM M8NEMBPNCM12P4
SENSOR INDUCT 16MM PNP M18 NC
TVS DIODE 43V 73V P600
XTAL OSC TCXO 12.0000MHZ LVCMOS
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ LVCMOS
SENSOR PROX INDUCT 20MM IP67 MOD