
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ICB |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Sensor Type: | Inductive |
| Sensing Distance: | 0.079" (2mm) |
| Output Type: | PNP-NC, 3-Wire |
| Response Frequency: | 2kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Voltage - Supply: | 10V ~ 36V |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Indicator: | LED |
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M12 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ICB12SF02PC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PROX INDUCTIVE 2MM CYLIND
SENSOR PROX INDUCT 6.4MM CYLIND
SI500 22MM M30NEMBNNOM12P4
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ HCSL
SENSOR PROX INDUCTIVE 2MM CYLIND
BATTERY HOLDER CR1220